שיקום הפה

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות שיקומי פה

שיקום הפה

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות שיקומי פה

שיקום הפה

המשמעות הבסיסית של המילה שיקום היא תיקון והחזרה למצב הקודם. בהקשר של שיקום הפה המשמעות לפיכך היא תיקון הנזקים בשיניים והחזרת התפקוד שלהן למוטב במידת האפשר. רבים לא מודעים לכך, אבל בעיות שיניים כמו לדוגמה שיניים חסרות, שבורות או חולות, יכולות להיות הרבה יותר ממפגע אסתטי.

הצלחה בתהליך השתלת שיניים
E-dent השתלות שיניים עם חיוך

מה כולל תהליך שיקום הפה?

כמובן שאין לזלזל בבעיות אסתטיות הקשורות לשיניים, שכן אלו האחרונות יכולות להוביל לפגיעה בביטחון העצמי, לירידה בדימוי העצמי ולמגוון בעיות נוספות, אך מעבר לנושא האסתטי, חשוב להבין שבעיות שונות בחלל הפה עלולות לגרום לפגיעה בבריאות. בנוסף לכאבי שיניים וחניכיים ולזיהומי חניכיים למשל, בעיות בשיניים עלולות להוביל לבעיות לעיסה, לאובדן התיאבון, לירידה במשקל, לעיכול לא איכותי של המזון ועוד.

לאור זאת, בכל מקרה שבו נגרמו נזקים כאלו ואחרים לשיניים, חשוב לשקול את האפשרות להתניע תהליך של שיקום הפה.

 

השאירו פרטים לייעוץ והצעת מחיר לטיפול

חשיבות התאמת התהליך למטופל באופן אישי

חשוב לציין כי מאחר שקיים מגוון רחב ביותר של נזקים שיכולים לפגוע בשלמות השיניים, הרי שהתהליך של שיקום הפה הוא לא תהליך קבוע וידוע מראש. במילים אחרות, מדובר בתהליך רפואי המותאם לכל מטופל ומטופל באופן אישי, בהתאם למצב הפה שלו ולנזקים שמהם הוא סובל. מטבע הדברים, תהליך השיקום של מטופל שסובל מנסיגת חניכיים חמורה שהובילה לנשירת שיניים רבות יהיה שונה מאוד מתהליך השיקום של אדם שסובל משתי שיניים שבורות בלבד.

כמו כן, חשוב ביותר להתאים את הטיפול למצב בריאותו הכללי של המטופל, לגילו ולאנטומיה האישית של האלמנטים השונים המרכיבים את חלל הפה שלו. כך, לדוגמה, ישנם מטופלים בעלי מסת עצם נמוכה במיוחד, שלא ניתן יהיה להשתיל בעצמות הלסת שלהם שתלים דנטליים סטנדרטיים. במקרים האלו ייתכן כי יהיה צריך לעשות שימוש בשתלים מיוחדים או לבחור בעיבוי רקמת העצם באמצעים שונים.

אילו אלמנטים כולל התהליך של שיקום הפה?

    כפי שציינו, תהליך שיקום הפה משתנה ממטופל למטופל ולכן לא ניתן לספק תוכנית טיפולית כוללת המתאימה לכל המטופלים באשר הם. עם זאת, חשוב להזכיר את האלמנטים הבאים:
    • כתר – כתר הוא שחזור פרמננטי (קבוע) של כותרת השן. את הכתר מתקינים לאחר טיפול שורש או כאשר חלק ניכר מהשן הוסר או נשבר והשן כבר לא מתפקדת כראוי.
    • גשר – הגשר הוא שחזור קבוע המשמש להשלמה של שן אחת לפחות, המשמש לתותבת המלאכותית נקודת עגינה. מקור המילה גשר ברעיון העומד מאחורי ההתקן, הניצב כגשר בין שתי שיניים הממוקמות משני צדי השן החסרה.
    • שתלים דנטליים – השתלים הדנטליים הם השחקנים המרכזיים בעולם שיקום הפה. ישנו מגוון רחב של שתלים דנטליים, אך הרעיון העומד מאחורי כולם זהה – החדרה של שתל לעצמות הלסת, שעליו מתקינים את השן המלאכותית. ישנן טכניקות רבות להתקנת שתלים, חלקן דורשות המתנה של מספר שבועות או חודשים בין התקנת השתל להלבשת הכתר, חלקן דורשות הכנה מוקדמת של העצמות לקליטת השתלים וישנן גם כמובן טכניקות מהירות מאוד, כמו לדוגמה השתלת שיניים ביום אחד.

למידע נוסף על השתלת שיניים

שיקום הפה

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות שיקומי פה

שיקום הפה

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות שיקומי פה