השתלת שיניים קדמיות | השתלת שן קדמית

אין ספק כי השתלות השיניים נפוצות ביותר, הן השתלת שיניים קדמיות.

מדוע כה חשוב לנו לשחזר את השיניים הקדמיות? קודם כל, אלו הן השיניים החותכות שעוזרות לנו לאכול, ולצדן גם הניבים שעוזרים לנו להתמודד עם מאכלים בשריים וסיבים קשים.
אם נדייק מדובר בשיניים בלסת עליונה יותר מאשר בלסת התחתונה.

אולם, הסיבה המרכזית היא גם אסתטית – בעוד שהמראה של שן אחורית חסרה איננו כה נורא, הרי שהמראה של שן קדמית חסרה הוא בלתי אסתטי בעליל, האדם הממוצע יתבייש לשוחח או לחייך בפה מלא והתוצאה של חוסר שן קדמית הוא למעשה הגבלה בחיי המטופל ובמפגשים יומיומיים שלו בחברה במסגרת מקום העבודה או מפגשים אחרים.
הפתרון הוא כמובן לגשת ולקבל ייעוץ לצורך טיפול מתאים , השתלת שן קדמית בלסת עליונה.

זקוקים להשתלת שן קדמית?

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות 

השתלת שיניים קדמיות

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות השתלת שיניים קדמיות

השתלת שיניים קדמיות

כיצד מתבצע תהליך ההשתלה של שיניים קדמיות?

בבדיקה המקדימה להשתלת שיניים מאבחן הרופא את מצב המטופל ומתמקד במספר גורמים המשפיעים על תהליך ההשתלה

האם צריך לעקור? כפי שניתן לראות בתמונה למעלה, במידה ויש שיניים שבורות או עקומות אדר אינן ישרות בצורה הרמונית עם יתר השיניים בלסת יש לבצע עקירה במידה ויישור בעזרת סמכים או גשרים אינו מתאפשר.

כמות העצם – לפני שמתחילים לבצע השתלת שיניים קדמיות, יש לוודא שיש כמות מספיקה לעצם באזורים אלו.

עצם השן נמצאת מאחורי רקמות החניכיים, ולעתים היא חסרה במידה כזו, שאין מספיק ממנה כדי שתהליך ההשתלה יוכל להתקיים.

. במקרים הללו יש לשקול להרים את הלסת או לבצע הרמת סינוסים כדי שהשתל ייקלט בהצלחה. לעתים אפשר גם להתקין שתלים בזווית חדה במיוחד במקום ההליך הכירורגי הנוסף.

אפשרות שלישית היא ביצוע כתר בעל שכבה כפולה – המכילה לרוב שיני חרסינה באורך משתנה, שכבה אחת המתאימה לאורך השן בגוון השן ושכבה מס 2 בעלת גוון ורוד בצבע החניכיים אשר מדמה את עצם החניכיים.אפקט זה עלול להיות בעוכרי המטופל במידה וקו השפתיים עולה על קו החניכיים (כאשר מחייכים) ועלולים לראות הבדלי גוון בין החניכיים לכתר.

פרופיל בקיעה של השן שלב חשוב וראשוני בהליך ההשתלה של השן הקדמית, בו על הרופא המטפל לאבחן במדויק את זווית בקיעת השן הקדמית מהחניכיים לצורך ביצוע השתלה זהה ככל שניתן לשן הטבעית של המטופל ולמבנה החניכיים והלסת להשגת תוצאות אפקטיביות.

לאחר מכן תתבצע מדידה ועיצוב פרופיל הבקיעה.
 

 

הדמיית השתלת שן קדמית + השתלת עצם

כמה זמן זה לוקח? – תלוי מאד באיזו שיטה בוחרים

מצב אופטימלי – טיפול ביום אחד הכולל עקירה והשתלת שיניים. זמן ההחלמה הוא בין 3 – 5 חודשים עד לקליטת השתל.

חוסר בעצם – במידה והמטופל סובל מחוסר בעצם הלסת ויזדקק להשתלת עצם, תהיה המתנה של בין 3 חודשים – 6 חודשים לקליטת העצם. ולאחר מכן נשלים את השתלת השיניים הקדמיות.

בשיטות שמרניות יותר של  השתלת שיניים קדמיות, ההשתלה יכולה להימשך כמה חודשים מבחינה זו שצריך להמתין בין קליטת השתל, לבין ההתקנה של הכתר הקבוע אשר יחליף את הכתר הזמני על גבי השתל.

העמסה מיידית –   שינן שיטות העמסה ביום אחד, שבהן משתמשים בכתר זמני שיהיה על גבי השתל, ולאחר מכן מחליפים אותו לכתר קבוע מקץ כמה שבועות. כדאי להתייעץ עם רופא השיניים שלכם באשר להיתכנות של השתלה ביום אחד.

כתרים ורמת גימור השן הקדמית לאחר השתלה

אנו מציעים מספר כתרים בעלי תוצאה אסטתית שונה הניתנים לבחירת המטופל:

כתר זרקוניה טהור – הנחשב איכותי מאוד עושי ללא מתכת ומורכב מיציקה בודדת.

כתר חרסינה – משולב במתכת המקנה עמידות מצד אחד ואסתטיות של גוון החרסינה מצד שני.

איי מקס – כתר איימקס עושי חרסינה דחוסה והוא משולב עם זכוכית ובעל מראה נקי.

מהו הכתר שבו כדאי לבחור– מובן כל התהליך של השתלת שיניים קדמיות לא שווה דבר אם אינכם בוחרים בכתר מתאים לשחזור של השיניים.

בעבר השתמשו בעיקר בכתר ממתכת בשל מחירו הנמוך והעמידות שלו. כיום מקובל להשתמש בכתרי חרסינה שהם גם מאד איכותיים, וגם מחקים את המראה של שן טבעית בצורה מושלמת.

למידע נוסף על השתלת שיניים

מחיר השתלת שן קדמית

לרוב, ההשתלות הן כמובן למספר שיניים ולא ללסת כולה (שהרי אתם מחפשים השתלה רק לשיניים הקדמיות). לכן, אפשר לצפות שהמחיר הכללי יעמוד בין 2,000 ל6,000 ש"ח – תלוי בכמות השתלים הנדרשים ובאיכותם.

השתלת שיניים קדמיות

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות השתלת שיניים קדמיות

השתלת שיניים קדמיות

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות השתלת שיניים קדמיות