השתלה בלייזר

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות השתלת שיניים בלייזר

השתלה בלייזר

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות השתלת שיניים בלייזר

השתלת שיניים בלייזר

אם אתם מעורים במקצת בעולם הניתוחים, אתם בוודאי יודעים שהיום עושים כל מיני ניתוחים באמצעות לייזר – כולל למשל ניתוחים להסרת משקפיים. אולם, הלייזר חדר לתחום נוסף והוא התחום של רפואת השיניים. כיום, יש לא מעט אנשים אשר מעוניינים לעבור השתלת שיניים בלייזר. אז מה בדיוק הלייזר עושה בהשתלות השיניים? האם הוא תורם באופן משמעותי לתהליך? למי ההשתלות בעזרת לייזר מיועדות? בואו לקרוא ולהבין לעומק את המשמעות של השימוש בלייזר בהשתלות שיניים.

תפקיד הלייזר בהשתלה

  • כירורגי ביצוע חתך ברקמה – המשמעות של השתלת שיניים בלייזר היא בעצם בשלבים של חיתוך הרקמה. למה בדיוק הכוונה? על מנת שההשתלה כולה תצליח, יש צורך לחשוף את הרקמות, שתחתיהן נמצאת עצם השן. 
    בתוך עצם השן ניתן לבצע את הקידוח של השתלים, וזה מהווה את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה של התהליך כולו. כמו כן, במידה ואין כמות מספקת של עצם, מקובל לשקול את הרעיון של הרמת סינוסים והרמת הלסת, ואז הכנסת שתלי עצם חדשים – וגם לצורך כך חובה כמובן לבצע חיתוך ברקמות. 
    רמת הדיוק בחיתוך בלייזר מצמצם את מרווח נטעות האנושית שיכולה להיגרם על רופא שאינו מומחה בעשרות אחוזים וכך מטופל זוכה לקבל את היחס והמקצועיות של הטכנולוגיה כפיצוי על חוסר ידע ומקצועיות אנושית.

גלו עכשיו מה הסיכונים בתהליך השתלת שיניים

 

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ רפואי מלאו את הפרטים

חשיבות התאמת התהליך למטופל באופן אישי

חשוב לציין כי מאחר שקיים מגוון רחב ביותר של נזקים שיכולים לפגוע בשלמות השיניים, הרי שהתהליך של שיקום הפה הוא לא תהליך קבוע וידוע מראש. במילים אחרות, מדובר בתהליך רפואי המותאם לכל מטופל ומטופל באופן אישי, בהתאם למצב הפה שלו ולנזקים שמהם הוא סובל. מטבע הדברים, תהליך השיקום של מטופל שסובל מנסיגת חניכיים חמורה שהובילה לנשירת שיניים רבות יהיה שונה מאוד מתהליך השיקום של אדם שסובל משתי שיניים שבורות בלבד.

כמו כן, חשוב ביותר להתאים את הטיפול למצב בריאותו הכללי של המטופל, לגילו ולאנטומיה האישית של האלמנטים השונים המרכיבים את חלל הפה שלו. כך, לדוגמה, ישנם מטופלים בעלי מסת עצם נמוכה במיוחד, שלא ניתן יהיה להשתיל בעצמות הלסת שלהם שתלים דנטליים סטנדרטיים. במקרים האלו ייתכן כי יהיה צריך לעשות שימוש בשתלים מיוחדים או לבחור בעיבוי רקמת העצם באמצעים שונים.

יתרונות נוספים לשימוש בלייזר

לביצוע של השתלת שיניים בלייזר במקום השיטות האחרות, יש כמה יתרונות חשובים. קודם כל, השימוש בלייזר משמעותית פחות כואב מאשר שימוש בכלי חיתוך, והדבר עוזר לשוות הנפש שלכם בעת התהליך.

כמו כן, יש לזכור כי השימוש בקרני לייזר הוא שימוש מדויק מאד, ולכן אפשר לבצע גם חיתוכים זעירים בהצלחה מרובה.
נוסף על כל אלו, יש לזכור כי השימוש בלייזר מאפשר לבצע חיתוכים מהירים מאד ברקמות. 
החיתוך המהיר הוא חשוב מאד לאנשים שמעוניינים לעבור השתלות שיניים מלאות ביום אחד.  
נוסף על כך גם לאחר הסיום של החיתוך – אם משתמשים בלייזר יש פחות תופעות של נפיחויות ואדמומיות, בהשוואה לשיטות אחרות.

 

האם זה יקר יותר?

השתלה בלייזר

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות השתלת שיניים בלייזר

השתלה בלייזר

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות השתלת שיניים בלייזר

כמובן שאם אתם שואלים את עצמכם על המחיר של השתלת שיניים בלייזר, יש לקחת בחשבון שהשימוש בטכנולוגיית לייזר יכול לייקר את התהליך, אם כי לא מדובר פה על סכומים גבוהים מידי.

עיקר המחיר של ההשתלה נקבע לפי פרמטרים אחרים – בכמה שתלים מדובר, האם זה שחזור של לסת שלמה, האם יש הרמת סינוס, האם זה ביום אחד, וכיו"ב.

לכן המחיר המקובל להשתלות עומד כיום על בין 2,500 ל50 אלף ש"ח,  והלייזר משחק פה תפקיד קטן יחסית. יש אף רופאי שיניים שלא דורשים תוספת מחיר עבור ההשתלות שבהן נעזרים בלייזר.

האם זו השיטה שמתאימה לכם?

אין אדם שעבורו השתלה עם לייזר לא מתאימה. באופן עקרוני, אם נמצאתם מתאימים לעבור השתלת שיניים – אזי אתם גם תוכלו לעבור השתלה בלייזר בלי שום בעיות. קחו זאת בחשבון, כאשר תפנו לרופא שלכם.