שתלים דנטליים

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות שתלים דנטליים

שתלים דנטליים

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות שתלים דנטליים

שתלים דנטליים

מהו שתל דנטלי ?מהו שתל דנטלי

השיניים שלנו הן מרכיב חשוב מעין כמותו בחיי היום יום שלנו ובבריאות הגוף שלנו. בתור התחלה, מדובר בחלק בגוף שלנו שנמצא בשימוש רחב יותר מכמעט כל חלק אחר, כאשר תפקיד השיניים באכילה הוא תפקיד שאין לו תחליף. בנוסף, ניתן גם לציין את התפקיד האסתטי החשוב ביותר של השיניים, ואת הסבל הנורא שאנחנו סובלים כאשר השיניים שלנו אינן בריאות, ובוודאי כאשר מדובר בשיניים שאין להן תקנה. במצב שכזה, אנחנו צריכים לעבור תהליך של השתלת שיניים – תהליך שבו השן הטבעית והפגומה שלנו מוחלפת בתחליף מלאכותי איכותי וחזק שמתפקד כשן לכל דבר. זהו, למעשה, שתל דנטלי – ונבין בדיוק כיצד הוא בנוי ומה תפקידו.

תפקידו של השתל הדנטלי

 • לחתוך את הרקמה – המשמעות של השתלת שיניים בלייזר היא בעצם בשלבים של חיתוך הרקמה. למה בדיוק הכוונה? על מנת שההשתלה כולה תצליח, יש צורך לחשוף את הרקמות, שתחתיהן נמצאת עצם השן.
  בתוך עצם השן ניתן לבצע את הקידוח של השתלים, וזה מהווה את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה של התהליך כולו. כמו כן, במידה ואין כמות מספקת של עצם, מקובל לשקול את הרעיון של הרמת סינוסים והרמת הלסת, ואז הכנסת שתלי עצם חדשים – וגם לצורך כך חובה כמובן לבצע חיתוך ברקמות.
  רמת הדיוק בחיתוך בלייזר מצמצם את מרווח נטעות האנושית שיכולה להיגרם על רופא שאינו מומחה בעשרות אחוזים וכך מטופל זוכה לקבל את היחס והמקצועיות של הטכנולוגיה כפיצוי על חוסר ידע ומקצועיות אנושית.
 • חשיבות התאמת התהליך למטופל באופן אישי

  • קצת על השתל הדנטלי – שתל דנטלי, כפי שניתן להבין, הוא תחליף מלאכותי לשן טבעית. שתלים דנטליים מודרניים עשויים סגסוגת של מתכת הטיטניום האיכותית, והם מותאמים ביולוגית כך שהגוף שלנו והלסת שלנו יקבלו אותם ולא ידחו אותם. תהליך השתלת השיניים הוא למעשה תהליך שסובב סביב השתלים הדנטליים, ואיכותם של שתלים אלה היא הבסיס לתהליך ההשתלה כולו.

  כיצד השתלים עובדים ומה תפקידם

  • במהלך תהליך השתלת שיניים, שתלים דנטליים מוחדרים לעצמות הלסת ויוצרי בסיס איכותי למבנה השן המלאכותית ולכתר. לאחר הצלחתו של תהליך ההשתלה צומחים סביב השתל הדנטלי תאי עצב חדשים, וכך למעשה הוא מסוגל לתפקד כשן לכל דבר ועניין. שתל דנטלי ניתן להכניס במקום השן באחת ממגוון שיטות, כשמקובלת ביותר היא של השתלה מאוחרת, אם כי כיום ניתן למצוא גם אפשרויות של השתלה מידית ביום העקירה אם הגוף יכול לעמוד בכך.

שתלים דנטליים

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות שתלים דנטליים

שתלים דנטליים

למעבר לרשימת המרפאות המבצעות שתלים דנטליים